Обязательный технический контроль. Сертификация автомобилей

В Україні спецтехніку оснащують GPS для контролю прибирання снігу

В усіх областях України Укравтодор оснащує дорожню техніку GPS-трекерами, щоб контролювати прибирання снігу.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Зазначається, що вже підключили 500 одиниць техніки у всіх областях України.

У такий спосіб Укравтодор сподівається оптимізувати і покращити роботу підрядників, які відповідають за утримання доріг взимку, оскільки за допомогою трекерів можна відстежити, де і коли працюють дорожні машини.

Наголошується, що система GPS-контролю дасть змогу в режимі реального часу побачити всю техніку, задіяну на дорогах держаного значення.

«Ми зможемо проконтролювати, чи виїжджала техніка на прибирання або посипання доріг. Також плануємо запровадити штрафи у разі виявлення недобросовісної роботи підрядників», – заявив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Наголошується, що роботи із встановленням трекерів тривають. Процес гальмується через небажання підрядників прибирати сніг з GPS-маячками.

За словами чиновників, вони проводять переговори з підрядниками, пояснюють, що вони самі мають бути зацікавлені в оснащенні техніки трекерами, щоб відстежувати і контролювати роботи.

GPS-трекер – інтегрований в конструкцію транспортного засобу пристрій, що забезпечує передачу і прийом інформації про його пересування.

Для точного визначення місця розташування об’єкта використовуються системи супутникового спостереження GPS і ГЛОНАС.