Обязательный технический контроль. Сертификация автомобилей

Фахівці створили футуристичні шини, які можуть служити вічно

Компанія Goodyear створила футуристичний концепт шин для автомобіля. Вони стійкі до зношування, можуть ремонтувати себе самі і адаптуються до особливостей водіння, зменшуючи витрати палива.

Концепт отримав назву reCharge. Цим шинам в теорії ніколи не буде потрібна заміна, оскільки їх протектор самостійно відновлюється.

Шини будуть спресовані з високотехнологічних і екологічних матеріалів, виробництво яких не завдає шкоди навколишньому середовищу – каучук з кульбаб і синтетична павутина. Діоксид кремнію в них не використовується. 

На поверхню колеса через мережу тонких трубок надходить спеціальна суміш, яка проникає у верхній шар і твердне, таким чином відновлюючи шину і усуваючи будь-які пошкодження, в тому числі глибокі. Розчин для поновлення протектора зберігається в змінних каністрах в ступиці колеса і доступний в будь-який момент при необхідності.

Одна з найбільш інноваційних ідей Goodyear полягає в тому, що характеристики протектора можна змінювати, використовуючи суміші з різним поєднанням компонентів. Тим самим водієві надається можливість оптимізувати зчеплення коліс автомобіля з дорогою в залежності від її типу, погодних умов і пори року.

Наприклад, в ожеледь гума може бути м’якою для того, щоб уникнути заметів, а в спеку більш твердою, щоб автомобіль не грузнув в плавкий асфальт і не завдавав пошкодження дорозі.

Goodyear не планує запускати масове виробництво цих шин в найближчі роки. За словами компанії, на те, щоб довести технологію reCharge до розуму, потрібно як мінімум десять років.